E-Pasaport Okuyucu

”Çipli pasaport”, “biyometrik pasaport” ya da ”elektronik pasaport” olarak da bilinen e-Pasaportlar ise eski tip pasaportların kimlik sayfalarında bulunan pasaport numarası, ad, soyad, uyruk, doğum tarihi, kimlik no, düzenleyen makam, düzenlenme ve geçerlilik tarihi vb. kişisel kimlik ve pasaport bilgilerinin yanı sıra içinde fotoğraf, parmak izi, imza gibi biyometrik verilerin saklanabildiği yongalı (çipli) pasaportlardır.
Bu kapsamda tamamıyla firmamız tarafından geliştirilen pasaport okuyucu sistemi ile pasaport içerisindeki Çipi okuyarak pasaport numarası,kimlik numarası, ad, soyad, uyruk, resim, meslek bilgisi, cep telefonu, pasaport veriliş tarihi, veren makam ve pasaport geçerlilik tarihi gibi bilgiler otomatik okunur.
Okunan veriler istenilen formatta dışarıya aktarılacak (xml, csv, xls, txt vb.) veya kullandığınız yazılım ile entegre edilecektir.

E-Pasaport Okuyucu Kullanım Alanları :

• Hac Umre ve Tur Firmaları.
• Oteller.
• Müftülükler.
• E-pasaporttan veri okumak/çekmek isteyen diğer firmalar/kurumlar.


İnosis Mobil Pasaport Okuyucu

İnosis Mobil Pasaport Okuyucu elektronik pasaportların çipi içersinde yer alan bilgileri okuyarak İnotur Hac Umre ve Tur yazılımına aktarım yapar.

İnosis Mobil Pasaport Okyucu kamera ile MRZ(Machine Readable Zone) alanındaki bilgilerden pasaport numarası,pasaport geçerlilik tarihi ve doğum tarihi bilgilerini okuyarak pasaport içersinde yer alan çip ile iletişimi bu bilgiler ile sağlar. Çip ile bağlantı kurulduktan sonra pasaport sahibinin pasaport numarası, ad, soyad, uyruk, doğum tarihi, kimlik no, düzenleyen makam, düzenlenme ve geçerlilik tarihi vb. kişisel kimlik ve pasaport bilgilerinin yanı sıra içinde fotoğraf biyometrik verileri çekerek İnotur Hac Umre ve Tur Yazılımına aktarır.